Yalova-Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Dünya denizcilik sektöründe yeni gemi ihtiyacının artmasını ülkemiz menfaatine kullanmak, gemi inşa kapasitemizi arttırmak ve Yalova’nın çevre dostu sanayi yatırımı ve istihdam ihtiyacına cevap vermek amacıyla; Yalova Valiliğinin öncülüğünde ülkemizin 40 güzide yatırımcısı 2004 yılında bir araya gelerek Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini kurmuşlardır.

Proje ile Yalova İli, Altınova İlçesi mülki idare sınırları içinde, Marmara Denizi kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan sığ ve bataklık alana 4.5 km uzunluğunda ve 300 metre genişliğinde dolgu yapılmak suretiyle oluşturulacak alana tersaneler kurulması, bunun devamı niteliğinde arka planda sosyal tesisler ve yan sanayi alanları inşa edilmesi planlanmıştır.

Büyük çoğunluğu üst yapı inşaatlarını bitirmiş olan tersanelerimiz yeni gemi inşa, tamir ve bakım-onarım faaliyetlerini yürütmektedirler.

 Tersanelerin ön üretim ve tedarik ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulacak olan yan sanayi sitesi 1nci etap tamamlanmış, 2nci etabın da proje çalışmaları tamamlanmış, inşaat ruhsatları alınmıştır. Proje taahhütlerimizden Meslek Lisesi ve Hastane inşaatları tamamlanmış, binalar ilgili bakanlıklara teslim edilmiştir.

  Yalova Altınova Tersane Girişimcileri

 

 info@altinovatersane.com.tr